BOBCAT minikoparki
 


Maszyny BOBCAT charakteryzuje: najwyższa jakość wykonania i nowatorskie i opatentowane rozwiązania konstrukcyjne niespotykane w żadnych innych maszynach dostępnych na rynku.
 
BOBCAT oferuje w Polsce: mini ładowarki kołowe o ciężarze 1.5-4.5t (w tym klasy 300 jedyne z nielicznych na świecie potrafiących zdjąć z ciężarówki i przewieźć po terenie budowy na widłach np. paletę kostki brukowej o wadze 1600-1700 kg.; ładowarki kołowe przegubowe o pojemności łyżek 0,6-1,0 m ; mini ładowarki gąsienicowe o ciężarze 3.5-4.5t; koparki gąsienicowe o ciężarze 1.5-12.5t; podnośniki teleskopowe o wysokości podnoszenia 5.0 - 17.0m ; nośniki osprzętu, pojazdy specjalne
 
Informacje o koparkach Bobcat:
 
Najlepsza oferta w zakresie minikoparek: Minikoparki firmy usprawniają wykonywanie prac budowlanych i wyburzeniowych oraz realizację działań w zakresie kształtowania krajobrazu. Koparki z naszej oferty, począwszy od maszyn ważących mniej niż tonę po średniej wielkości koparki o wadze 12,5 tony stanowią gwarancję najlepszej jakości oraz rozsądnej ceny. Im większy wkład, tym większe korzyści Wszystko, co wiąże się z maszynami Bobcat emanuje jakością. Nasze koparki nie stanowią wyjątku od tej reguły. Dzięki swej wytrzymałości, umożliwiają one realizację najcięższych zadań. Podczas pracy na wąskiej przestrzeni, nadwozie nie wychodzi poza obrys gąsienic, umożliwiając jego swobodny obrot o 320°.
 
Obsługa według potrzeb: Niezależnie od lokalizacji Państwa firmy, obszerna sieć naszych doświadczonych dealerów zapewni Państwuobsługę na najwyższym poziomie. Dla większej pewności, standardowa 12-miesięczna gwarancja może zostać przedłużona na okres 24 miesięcy/3000 roboczogodzin lub 36 miesięcy / 4000 roboczogodzin, w zależności od tego, co wystąpi jako pierwsze. Aby uzyskać informacje na temat pakietu finansowego dostosowanego do Państwa potrzeb, prosimy o kontakt z lokalnym dystrybutorem maszyn Bobcat. Skrócenie okresów przestojów do minimum przekłada się na bezkonkurencyjną wydajność. Zapewniamy również łatwy dostęp do niezbędnych części zamiennych..
Komfort pracy: Koparki Bobcat zapewniają optymalne środowisko pracy. Każdy aspekt kabiny cechuje się wygodą oraz łatwością obsługi, począwszy od łatwego dostępu po świetną widoczność: panoramiczny widok, spora przestrzeń dla nóg, talii, łokci oraz nad głową operatora, zawieszenie siedzenia zapewnia operatorowi płynność oraz łatwość jazdy; Opcjonalnie, koparki mogą być wyposażone w układ klimatyzacji (HVAC) oraz radio. E60 pulpit z monitorem i kabina
 
Bezpieczeństwo przed wszystkim! Najnowocześniejsze rozwiązania zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa wychodzący daleko poza wymagania przewidziane prawem. Gwarantują one bezpieczeństwo operatora, a elementy takie jak chowane pasy bezpieczeństwa czy hydrauliczne blokady drążków zapewniają wygodę użytkowania. Kabina/Osłona (zaprojektowana jako konstrukcja chroniąca przed skutkami wywrotki lub przewrócenia TOPS/ROPS) zapewnia wszechstronną ochronę w każdej sytuacji.
 
Informacje o oferowanej maszynie: BOBCAT 319 - 323
 
Bobcat w typoszeregu 319 - 323 reprezentuje serię maszyn MINI łączących w sobie zalety konstrukcyjne ciężkich koparek gąsiennicowych z korzyściami jaki oferują maszyny kompaktowe.
 
Maszyna 319 / 323 to podstawowo:
·         Mała masa własna przy dużej wydajności roboczej pozwala na prosty transport przy wykorzystaniu samochodów dostawczych lub lawet do transportu samochodów. Maszyna 319 waży wg. Specyfikacji tylko 1460 kg netto a maszyna 323 jedynie 1690 kg oraz szybkie i efektywne wykonywanie robót.
·         Standartowo dostarczane podwozie o zmiennej szerokości roboczej podnosi stabilność maszyny i ułatwia manewrowanie
·         Standardowy wysięgnik koparkowy wyposażony może być w instalację młota hydraulicznego i szybkozłącze, w wersji PREMIUM do tego wyposażenia dołączamy 2 łyżki koparkowe i łyżkę skarpową.
·         Obrotowa podstawa wysięgnika pozwalająca na uzyskanie ukosów roboczych czyli pracę na linii gąsienic maszyny lub poza jej obrysem
·         Opatentowane podwozie o niskim rozkładzie mas gwarantujące najlepszą stabilność w tej klasie maszyn.
·         Układ hydrauliczny LOAD SENSING – samo dostosowujący się do obciążenia oparty o pompę hydrauliczną wielo tłoczkową i sterowany za pomocą ciśnienia pilotażowego hydrauliki przez układ dżojstików hydraulicznych.
·         Układ napędowy podwozia na hydromotorach o zmiennej pojemności, 2 biegowy gwarantujący maksimum mocy przy pracach z lemieszem spycharkowym oraz prędkość transportową do 3,8 km/h.
·         Lemiesz spycharkowy z przodu ramy wyraźnie podnosi stabilność oraz gwarantuje szybkość wykonywania prac związanych z zasypywaniem wykopów.
·         Bezobsługowe podwozie maszyny zbudowane identycznie jak w ciężkich koparkach; rolki nośne z zapasem smaru oraz łańcuchy z uszczelnionymi linkami z własnym zapasem smaru. Układ napinania gąsienic na napinaczach głównych obsługiwany wyłącznie poprzez dobijanie smaru w razie potrzeby
·         Układ pokryw silnika i hydrauliki pozwalający na pełny bezproblemowy dostęp do wszystkich podzespołów maszyny oraz skracający czas potrzebny na przeglądy i obsługi.
·         Hydraulika robocza osprzętu wyprowadzona na wysięgniku, std. Układ pod młot opcjonalnie jedna pełna linia osprzętu, dwie pełne linie hydrauliczne dla zasilania osprzętu jak małe nożyce wyburzeniowe; chwytaki obrotowe do kopania itp.
·         Opatentowana komfortowa kabina BOBCAT; największa na rynku, wykorzystująca proste szyby, uszczelniona i zabezpieczona, jedyna kabina którą można np. umyć w środku urządzeniem typu Karcher nie uszkadzając maszyny
 

Parametry techniczne oferowanej maszyny:
 
Silnik: Oszczędny i niezawodny KUBOTA wyposażony w alternator rozrusznik elektryczny
 
Układ sterowania:Układ jazdy sterowany na 2 dźwigniach poprzez ciśnienie pilotażowe hydrauliki lub na pedałach jazdy. Układ hydrauliczny sterowany na dżojstikach hydraulicznych, układ roboczy lemiesza na osobnej dźwigni; sterowanie osprzętu hydraulicznego elektro-hydrauliczne poprzez przyciski umieszczone w dżojstikach sterujących układem roboczym roboczym.
 
Układ hydrauliczny:Zabudowany na 2 pompach hydraulicznych, pompa główna układu roboczego wielo tłoczkowa pracująca w układzie hydraulicznym zamkniętym i samo dostosowująca się do obciążenia z układem chwilowego zwiększenia mocy, plus pompa zębata układu wspomagającego zamontowana na silniku. Rozdzielacz hydrauliczny główny 9 sekcyjny sterowany pilotażowo na ciśnieniu hydr. Układ wspomagania awaryjnego sterowania na akumulatorach hydraulicznych.
 
Układ obrotu podstawy wysięgnika                           63 st. w lewo o 65 st. w prawo od osi obrotu maszyny
Układ obrotu maszyny                                                          360 st / 180 st ( obrót ciągły / obrót swobodny przy ścianie)
Prędkość obrotu wieży                                                          10 RPM
 
Podwozie: Gąsienice gumowe zawieszone na 1 rolce górnej podtrzymującej i 3 rolkach dolnych, rolki podwozia uszczelnione z własnym zapasem smaru, zdolność pokonywania wzniesień 30 st. Hamulec zasadniczy wielodyskowy mokry, załączany i zwalniany hydraulicznie Hamulec obrotu wielodyskowy mokry, załączany i zwalniany hydraulicznie
 
Dane dodatkowe:
·         W wyposażeniu std. Zamknięta i ogrzewana kabina; CE + DTR PL + Katalog części; gwarancja std. UE (12 m-cy); lemiesz spycharkowy; podwozie i wysięgnik zależne od kompletacji maszyny.
·         Oferowana maszyna została wyprodukowana przez BOBCAT w zakładach zlokalizowanych w Niemczech, fabryka: Schaeffstr. 8, 74595 Langenburg, Germany lub w USA
·         Oferowana maszyna jest fabrycznie nowa i posiada wszelkie dopuszczenia do pracy na terenie UE i USA; maszyna w 100% wyprodukowana na terenie UE.
 
Pozostałe dane techniczne:
 
Opis
319 K
323 K
Masa netto bez kabiny i osprzętu
1271 kg
1658 kg
Masa netto z kabiną
1450 kg
1753 kg
Masa maszyny z wyposażeniem PREMIUM H
1890 kg
2260 kg
Silnik
Kubota D722-E28-BC-5
Kubota D722-E28-BC-5
Parametry silnika (moc / moment obrotowy)
9,9 kW / 43,2 Nm
9,9 kW / 43,2 Nm
Sterowanie układem jazdy
2 dźwignie i 2 pedały
2 dźwignie i 2 pedały
Układ podwozia – poszerzany hydr. w zakresie
980 – 1363 mm
980 – 1360 mm
Wydajność układu hydraulicznego
30 l/min / 189 bar
43 l/min / 172-189 bar
Układ rozdzielacza hydraulicznego
9 sekcji sterowanych ciśnieniem pilotażowym
Siła rwąca na ramieniu kopiącym
9,208 kN
8,879 kN
Siła rwąca na łyżce koparkowej
12,33 kN
16,685 kN
Siła uciągu podwozia
14,027 kN
16,28 kN
Nacisk podwozia na grunt
29,3 kPa
28,4 kPa
Prędkość jazdy
1,66 km/h (opcja 2,9 km/h)
2,3 – 3,8 km/h
Zasięg kopania na poziomie gruntu
3,59 m
3,91 m
Wysokość załadunku
2,28 m
2,55 m
Głębokość kopania
2,008 m
2,297 m
Obrót podstawy wysięgnika
+ 50 st / - 90 st (łącznie 140 st)
Obrót wieży roboczej
11 RPM
10,2 RPM
Podwozie na gąsienicach gumowych o szerokości
200 mm
230 mm
Zdolność pokonywania wzniesień
30 st
30 st
Pojemność zbiornika oleju hydr. / systemu
6,4 l / 16,9 l
6,5 / 18,5 l
Zbiornik paliwa
23,8 l
27,5 l
Olej silnikowy
3,5 l
3,5 l
Układ chłodzenie
5,7 l
5,7 l
 


FIRMA
GALLMAC
KOPALNIE KAMIENIA i RECYKLING
KOPARKI i LADOWARKI
MASZYNY i URZADZENIA
SILNIKI
SERWIS
NOWE TECHNOLOGIE
ROBOTY DROGOWE i Kolejowe
Promocje i Wyprzedaże
Maszyny Używane
GALERIA

HYDREMA
TEREX koparko ładowarki
VENIERI ładowarki i koparko ładowarki
BOBCAT
BOBCAT osprzęt
BOBCAT miniładowarki
BOBCAT minikoparki
TEREX
Rozwiązania bez kompromisów